FAQ

Jakie parametry zawiera para?

W naszych parownicach para wodna zawiera < 5% wody, ma temperaturę powyżej 160 stopni Celsjusza i znajduje się pod ciśnieniem 6,5 barów. Warunki te powodują, że para o takich parametrach doskonale nadaje się do naszych potrzeb: jest wystarczająco wilgotna, żeby rozmiękczyć brud; wystarczająco gorąca, żeby rozpuścić pozostałości stosowanej chemii i wystarczająco mocna, żeby oderwać brud od czyszczonego podłoża.

Dlaczego sprzątanie parą jednocześnie dezynfekuje?

Sprzątanie parą jednocześnie dezynfekuje ponieważ czyszczona powierzchnia poddawana jest działaniu wysokiej temperatury – nawet ponad 100 stopni Celsjusza – a większość bakterii ginie w temperaturze powyżej do 60 stopni Celsjusza.

Czy sprzątanie parownicą jest ekologiczne?

Sprzątanie parownicą jest bezsprzecznie najbardziej ekologicznym sposobem sprzątania gdyż nie używamy do tego żadnej chemii. W związku z tym dbamy o nasze rzeki i jeziora chroniąc je przed dopływem kolejnych porcji detergentów i fosforanów. Chroni tez nasz organizm przed szkodliwym oddziaływaniem środków chemicznych na nasz organizm o czym więcej tutaj.

Czy sprzątanie parą jest dobre dla alergików?

Tak. Działanie wysoką temperaturą usuwa różnego rodzaju alergeny; zabija roztocza, które są przyczyną uczulenia na kurz; rozpuszcza pozostałości środków chemicznych zawierających konserwanty i substancje zapachowe, które często również są alergenami.

Czy sprzątanie parą jest bezpieczne?

Generalnie tak. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że do sprzątania używamy urządzenia wytwarzającego gorącą parę i musimy zachować ostrożność – podobnie zresztą jak używając żelazka, noża, czy kuchenki gazowej. Można to porównać do pracy z pistoletem – kiedy nie jest potrzebny należy zdjąć palec ze spustu i zablokować bezpiecznik 🙂

Co można sprzątnąć używając suchej pary?

Praktycznie nie ma ograniczeń w używaniu parownicy do sprzątania. Zależy unikać zbyt długiego oddziaływania pary w jednym miejscu zwłaszcza delikatnych przedmiotów, jak na przykład tkaniny, skóra itp. Tutaj możesz więcej dowiedzieć się o możliwościach pary.

Jakie urządzenia wytwarzają suchą parę?

Suchą parę wytwarzają urządzenia nazywane parownicami, generatorami pary lub też odkurzaczami parowymi. Te ostatnie oprócz wyrzucania pary mają jeszcze funkcję zasysania, co dodatkowo ułatwia sprzątanie, gdyż nie potrzeba wycierać nadmiaru wody pozostałej po sprzątaniu oraz umożliwia pranie tapicerki i dywanów.

Czy warto kupić parownicę?

Uważamy, że parownica jest niezbędnym urządzeniem w każdym domu – jak suszarka bębnowa czy też ekspres do kawy. Do rozważenia jest tylko kwestia czy powinna to być parownica, czy też odkurzacz parowy.

Co lepiej kupić parownicę, czy odkurzacz parowy?

To zależy. Jeśli uwielbiasz czystość, masz dużo mebli tapicerowanych, dużo grubych dywanów, które często pierzesz – wybierz odkurzacz parowy. W pozostałych przypadkach wybierz samą parownicę, a na potrzeby prania wypożycz odkurzacz parowy lub też zamów wykonanie usługi odkurzaczem parowym. Zarówno wynajęcia odkurzacza jak i zamówienia usługi prania tapicerki możesz dokonać u nas.

Czy lepiej kupić parownicę, czy wypożyczyć?

Jeśli od jakiegoś czasu Twój dom nie był gruntownie sprzątany dobrym rozwiązaniem będzie wypożyczenie mocnego urządzenia parowego (6,5 bar), którym w krótszym czasie doprowadzisz swój dom do porządku. Do codziennego sprzątania możesz kupić słabsze – a więc i tańsze – urządzenie (ok. 5-6 bar), którym doskonale utrzymasz czystość w swoim domu, a również gruntowne sprzątanie doskonale się z nim uda.
Jeśli będzie to Twój pierwszy kontakt z parownicą, dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie urządzenia na kilka dni wraz z wynajęciem obsługi na kilka godzin.

Czy parownice (lub odkurzacze parowe) są drogie?

Z naszych obliczeń wynika, że zakup urządzenia zwraca się po 3-4 latach w zależności od tego jak dużo chemii używasz obecnie do sprzątania. Zakupione urządzenie przy odpowiednim użytkowaniu będzie służyć znacznie dłużej.

Czy parownice (lub odkurzacze parowe) są awaryjne?

Parownice należy traktować podobnie jak żelazko – krytyczne jest odkamienianie urządzenia w odpowiednich okresach lub też używanie wody demineralizowanej. Główną przyczyną awarii – tak jak w żelazku – jest zalegający kamień kotłowy w urządzeniu

Brak możliwości komentowania.